Úvod > Projekty do škol >

Muzikohraní

HUDEBNÍ PROGRAM, KTERÝ ROZPROUDÍ HUDEBNÍ ENERGIÍ V KAŽDÉM DÍTĚTI

projekty-1Rytmus je univerzální jazyk, který dokáže přesáhnout rozdíly mezi dětmi.

Hudební dílna, která rozproudí hudební energií v každém. Je zaměřená na tvořivý přístup k hudbě. Nabízené činnosti u dětí otevírají radost, spontánnost, hravost, kreativitu, soustředění. Vychází z učení Carla Orffa – C(creativita), A(asociace), R(rytmus), L(láska k lidem a k hudbě), O(otevřenost), R(respekt, radost z tvoření), F(fantazie).

Přes vlastní prožitky upevňuje sociální vazby mezi dětmi, zvyšuje schopnost koncentrace, je prevencí proti agresi, zprostředkovává odreagování a emocionální vybití, rozvíjí kreativitu. Pozitivně ovlivňuje prostředí dětského kolektivu.

Po celou dobu trvání hudebně – pohybové dílny jsou všechny děti plně aktivní. Vystřídají hudební aktivity zaměřené na rytmus, zahrají si na perkusní nástroje, ze svých vlastních těl vytvoří rytmický orchestr. Hudební nástroje a vlastní tělo účastníků jsou prostředkem k neverbální komunikaci.

Naší snahou je oslovovat, inspirovat a „očkovat“ hudbou a pohybem širokou veřejnost z řad dětí i dospělých, odborníků i laiků.

 

Hudební dílnu vedou lektorky Ivana Janovská a Iva Lencová.

Kontaktujte nás

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.