Úvod >

Projekty do škol

HUDEBNÍ PROGRAM, KTERÝ ROZPROUDÍ HUDEBNÍ ENERGIÍ V KAŽDÉM DÍTĚTI

projekty-1Rytmus je univerzální jazyk, který dokáže přesáhnout rozdíly mezi dětmi.

Hudební dílna, která rozproudí hudební energií v každém z nás. Je zaměřená na tvořivý přístup k hudbě. Přes vlastní prožitky upevňuje sociální vazby mezi dětmi, zvyšuje schopnost koncentrace, je prevencí proti agresi, zprostředkovává odreagování a emocionální vybití, rozvíjí kreativitu. Pozitivně ovlivňuje prostředí dětského kolektivu.

Nabízené činnosti u dětí otevírají radost, spontánnost, hravost, kreativitu, soustředění. Vychází z učení Carla Orffa – C(creativita), A(asociace), R(rytmus), L(láska k lidem a k hudbě), O(otevřenost), R(respekt, radost z tvoření), F(fantazie).

Po celou dobu trvání hudebně – pohybové dílny jsou všechny děti plně aktivní. Vystřídají hudební aktivity zaměřené na rytmus, zahrají si na netradiční hudební nástroje, vyzkouší hru na africký buben djembe. Ze svých vlastních těl vytvoří rytmický orchestr. Hudební nástroje a vlastní tělo účastníků jsou prostředkem k neverbální komunikaci.

Mou snahou je oslovit, inspirovat a „očkovat“ hudbou a pohybem širokou veřejnost z řad dětí i dospělých, odborníků i laiků.

 

Kontaktujte nás

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.